המלצה אחת שווה אלף מילים
כתבות חדשות:

מה חדש

סבתא תוף

סבתא תוף

סיפורה של מתופפת מאלסקה המאמינה בכל ליבה בכוחו של התוף לרפא את האנושות, היא נודדת עם תוף ענק בעולם, מתופפת ונותנת לאנשים לתופף איתה, יוצרת מעגל תיפוף משותף על התוף שבעזרתו היא תביא מזור לעולם שלנו. זה סיפור מרתק על אישה קטנת מימדים בעלת נפש ענקית ודעות ברורות הנובעות מאמונה גדולה בסאונד של התופים ובכוחם המאגי (כפי שמאמינים שבטים אפריקאים)

וויט איגל (נשר לבן אישה מרפא) זה כינויה האינדיאני של הסבתא סורז' שהגיעה לישראל עם תוף גדול מימדים במטרה לרפא ולהחיות את מקורות המים ולהעניק לנו חוויית תיפוף הטומנת בה אלמנטים של ריפוי. הסבתא חוצה את ישראל לאורכה ולרוחבה ומקימת טקסי תיפוף חוויתי ועוצמתי, זו היא לא סדנת תיפוף כפי שאנו מכירים, גם לא מעגל תופים בו לכל משתתף מקבל תוף וביחד יוצרים מעגל מתופפים.

את "המתכון" כיצד לבנות את התוף הענק, קיבלה סורז' מסבתות אינדיאניות קדומות אשר אינם ביו החיים, אולם עדיין מתקשרים דרך מדיומים כמו חלום. התוף הענק המזכיר בצורתו אבן קריסטל – הוא נבנה על פי מודל שנמסר לסבתא המתופפת ע"י תקשור שכאמור עבר בחלום. התוף רחב ההיקף מכונה "סבתא תוף" וצלילו מעבירים אותנו לחוויות הראשונית בתוך הרחם, הסבתא סורז' מטפלת בעזרת תדרים קוסמיים שמפיק התוף. ישנם טיפולים אישים וקבוצתיים, טיפולים פרטניים נעשים בשכיבה רגועה למרגלות התוף, כאשר מלמעלה מתופפת הסבתא , (בסיוע של מקלות מאלט מרופדים בבד שמגביר את צלילי הבס העמוקים). מקצבי מנטרות בעלי כוחות ריפוי. היא שולחת רצף של פולסים המזכירים את דפיקות הלב. הטיפול בקבוצה נעשה ע"י ניגון משותף בעזרת מקלות זה הוא מעיין מעגל מתופפים על תוף אחד, התיפוף מלווה בשירים המזכירים מסורות אינדיאניות עתיקות ומושרים כקריאה של הסבתא וחזרה של המשתתפים.

צריך הרבה רצון כדי להשתחרר מזווית השפיטה הביקורתית והסקפטית שלנו ופשוט לזרום עם הסבתא הגדולה, אל המרחב הנסתר מענינו, החבוי בכוחו של הלמות התוף.

סורז' בסביבות גיל החמישים, ילידת לונג איילנד בת למשפחה אמריקאית ממוצעת שהלכה עם החלום הרוחני שלה כברת דרך ארוכה.היא מתגוררת באלסקה מאז גיל 18 ומושפעת מהתרבות והפולקלור האינדיאני שנפוץ מאוד באזור זה של העולם.

סורז שותפה לפרויקט ho 2 Live שהוא למעשה ניסיון לפתור את מצוקת המים הגלובלית בה שרוי עולמנו, על פי אמונתה אשר מוסברת למשעי בבלוג שלה, תיפוף בעת ובעונה אחת ליד מקורות נביעת המים החשובים בעולם, יכול להביא לשינוי מהותי במצוקת המים העולמית.

בנוסף שותפה סורז' למסע לקידום השלום בעולם, השתחררות מהצורך לנקמה הממחזרת טירוף אלים שלעיתים נראה שאין לו סוף.

אם ראיתם את הספתא עם התוף הגדול אתם מוזמנים לכתוב רשמיים מהחוויה, אם פספסתם את הסבתא בביקור האחרון בישראל, אל דאגה היא אמורה לחזור אילנו בקרוב למסע ריפו נוסף בארץ הקודש,

שלכם,

תגובות:
 
טופס להשארת תגובה (השאר אימייל אם ברצונך לקבל תשובה ישירה מפורטל מתופפים - מקישן)
שם
 
אימייל (לא מוצג)
 
*נושא
 

2500 תווים נשארים
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות:
לקריאת כל התגובות ברצף 1. מחפש חברה מעגל תופים
 
וויט איגל (נשר לבן אישה מרפא)
וויט איגל (נשר לבן אישה מרפא)
 
 
 
 
 
 
מכירת דג'מבה  |   עמוד הבית  |   רשימת מעגלי מתופפים  |   מי אנחנו  |   מה חדש  |   מאמרים -תופים  |   מתופפים לבר מצווה בכותל  |   דג'מבה  |