ג'מבה וישראל

דג'מבה ג'מבה, ג'מביי ואפילו גמבה כך מכנים את התוף שהפך לשם דבר בישראל. מקורו של תוף הדג'מבה נמצא בשבטים אפריקאים עתיקים בעיקר מערב אפריקה, פרוש השם דג'מבה בשפתם של אנשי המלינקה. הוא "מרכז את כולם", אולי זו הסיבה לאהבה הגדולה שרוכשים לו בארץ ובמערב. בעידן החדש בו הגלובוס הולך ומצטמצם בזכות האינטרנט, הדג'מבה התגייס לטובת הרבה מעגלי מתופפים בארץ ובחו"ל אשר משתמשים בו להפעלות של קהל או כפי שמכנים זאת  בישראל: מעגל מתופפים.

דג'מבה - קצת דברים טכניים:

הגמבה עשוי מגוף עץ. על-פי רוב. משתמשים בסוגי עצים קשים מאוד. על חלקו העליון מורכב עור של עז מעובדת ומגולחת.

מתיחת הדג'מבה נעשית בעזרת חבלים חזקים המחוברים לגוף התוף בעזרת טבעות מתכת. יש חברות לתופים כמו רמו שפיתחו תופי דג'מבה מפיברגלס, הסאונד רחוק מאוד מצלילי הדג'מבה האפריקאים המקורים. גם חברת l.p פיתחה תוף עם גוף עץ בסטייל הקונגסים שלהם, אולם גם כאן הצליל רחוק מהסאונד של הדג'מבה המקורי. גם חברת טוקה ניסתה לחקות את תוף הדג'מבה אף היא ללא הצלחה מרובה.

מי מלמד דג'מבה בארץ?


בישראל נושא לימוד הדג'מבה מפותח מאוד, יש מורים לדג'מבה טובים שמלמדים בארץ, אנו עורכים רשימה מסודרת ונפרסם אותה בקרוב. בנוסף מידי שנה מגיעים לישראל מסטרים ענקי דג'מבה ומעבירים סדנאות תיפוף. בישראל כבר ביקור: פאמדו קונטה, אדמה דרמה, ממדי קייטה, אהרונה דמבלה וסידיקי קמרה. כשיגו מסטרים נוספים נפרסם זאת בפורטל.

אפה רוכשים דג'מבה בארץ?
יש מספר יבואנים שמיבאים דג'מבה לישראל, לרשימה המלאה הקישו כאן: מכירת דג'מבה

דג'מבה ודונדונים


כל נגן דג'מבה מתחיל מבין שהדונדונים הם חלק בלתי נפרד מהדג'מבה, תפקידם ליצור את הבסיס המוזיקלי עליו יוכל נגן הדגמבה לתופף את הסולואים והמקצבים. הדונדונים משמשים את להקות המתופפים באפריקה והם חלק אינטגרלי במוזיקה האפריקאית

מכירת דג'מבה


אם אתם מעוננים לרכוש דג'מבה אתם מוזמנים להיכנס לכאן: מכירת דג'מבה

הכל לדג'מבה, חדש ב – "תופי מרום"

דג'מבה מקצועי למכירה!
החלפת עורות לתופי דג'מבה
שיפוץ תופים – טיפול מיוחד לעץ.

התקשרו עכשיו: 050-4431973

פרטים נוספים – מכירת דג'מבה בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *